גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

אורולוגיה

הגדל

כרטיס ביקור
צוות המחלקה
תחומי פעילות עיקריים
פעילות אקדמית ומחקרית
מכונים ומרפאות              
 

כרטיס ביקור  

שם המחלקה

אורולוגיה


פעילות עיקרית של המחלקה

הפעילות המחלקתית עוסקת בכל תחומי האורולוגיה: אורולוגיה כללית, אורולוגית ילדים, אורולוגיה-אונקולוגית, מחלת אבנים בדרכי השתן, ובעיות אורולוגיות רבות אחרות כמו אי נקיטת שתן, הפרעות בתפקוד המיני ועוד.
שיטות הטיפול כוללות טיפולים שמרניים, במסגרת המחלקה ומרפאות החוץ, וטיפולים כירורגיים הכוללים שימוש בשיטות המתקדמות בעולם, כגון ניתוחים זעיר פולשניים, אנדוסקופיים ולפרוסקופיים. המחלקה קולטת מטופלים מהמחלקה לרפואה דחופה, מהמחלקות השונות בבית החולים, ממרפאות החוץ, ממרפאות הקהילה השונות בקהילה ורחבי הארץ, בכל שעות היממה. ניתוחים אלקטיביים (מוזמנים מראש) נערכיםכ-5 פעמים בשבוע. הצוות הרפואי והסעודי מלווים את המטופלים ומשפחותיהם לאורך האשפוז במקצועיות רבה, ולאחר האשפוז במסגרת מעקב המרפאה האורולוגית.

זמני ביקור

09:00-13:00
16:00-19:00

מיקום

קומה 3 בנין האשפוז 

מזכירות ותיאום תורים לניתוחים 

ענת שלום- שיטרית  

טלפון

08-6745858 בין השעות 08:30 - 15:30

פקס


08-6745502

דואר אלקטרוני

anatsh@bmc.gov.il

לראש הדףצוות הרופאים


סגן מנהל המחלקה

ד"ר דימיטרי שומלינסקי


רופאים בכירים

ד"ר שומלינסקי דימיטרי
ד"ר לוביק לאוניד
ד"ר גורליק אורי- אורולוג ילדים
ד"ר מוגילבקין יעקב
ד"ר יוליש יבגני
ד"ר סטפנוב יבגני


 


שעות מסירת מידע לחולים ולבני המשפחה

ימים א'-ה' בין השעות 14:00-15:00
יום ו' בין השעות 12:00-13:00


צוות הסיעוד

אחות אחראית  -  אביבה פסלר 
סגנית אחות אחראית  - מירב חסן
אחות מתאמת  -  מירב חסן - מתאמת סרטן הערמונית 


תחנת אחיות

08-6745874

לראש הדףתחומי פעילות עיקריים

כירורגיה אנדוסקופית

ענף מודרני באורולוגיה שהתפתח בעיקר בעשור האחרון, מאפשר לרופא להיכנס למערכות דרכי השתן, ללא צורך בחתך כירורגי, דרך השופכה וכיס השתן לכיוון הכליות, או דרך דקירה זעירה באזור הכליות, אשר מאפשרת גם היא גישה נוחה, ללא גרימת נזק משמעותי
לרקמות הגוף. 
גישות אלה בעזרת המכשור המודרני, המצויד במצלמות זעירות, ומגוון מכשירים זעירים נוספים כולל סיבי לייזר, מאפשר לאורולוגים לטפל ברוב המחלות, שבעידן הקודם היה צורך בניתוח מלא.  


 

כירורגיה לפרוסקופית מתקדמת

בעשור האחרון התפתחה שיטת הניתוח הלפרוסקופי, שבה דרך חתכים מינימליים, וזרועות מכניות המוחדרות לגוף המבצעות את הניתוח, ללא צורך בפתיחת בטן שלמה. השירות הלפרוסקופי במחלקה האורולוגית בברזילי, הנו מהמתקדמים, ומתפתח כל הזמן, והרופאים המוליכים תחום זה במחלקתנו השתלמו תקופה ארוכה בגרמניה, וחזרו עם ידע נרחב ויכולות מצוינות. ניתוחים המבוצעים במחלקתנו בגישה זו הנם כריתת כליה שלמה או חלקית, ניתוחים לכריתה רדיקלית של הערמונית, ניתוחים לקשירת ורידים מורחבים של חבל הזרע, בדיקות חוקרות כמו זיהוי אשך תמיר בחלל הבטן, שיטה זו ממזערת את תקופת הסבל שלאחר הניתוח בכך שמקטינה את רמת הפגיעה ברקמות, ומאפשרת חזרה מהירה יותר לשגרת החיים ולעבודה.  

כירורגיה אורולוגית ילדים
שירות המטפל בכל הנושאים הקשורים לכירורגיה אורולוגית לילדים. התחום כולל הרטבת לילה, ניתוחים שחזורים של פגמים מולדים במערכת השתן והמין, מגיל הלידה ועד בכלל. הטיפול בילדים כולל גם ניתוחים אנדוסקופים מתקדמים כולל טיפול זעיר פולשני באבנים של דרכי השתן.

כירורגית אבנים בדרכי השתן

מחלת האבנים בדרכי השתן מהווה כ- 50% מכלל המחלות האורולוגיות. מחלת האבנים יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות: כאבים עזים, דלקות בדרכי השתן, עלית חום. המחלה מופיעה בכליות, בשופכניים (השופכן הוא צינור המעביר שתן מהכליה לכיס השתן) ובכיס השתן. בשנים האחרונות חלה התפתחות טכנולוגית של השיטות השונות לטיפול באבנים בדרכי השתן, שביטלו  את הצורך בניתוחים פתוחים, כולל ריסוק אבנים חיצוני והואצת אבנם בשיטה מלעורית.
במחלקתנו ישנו מכשור מתקדם ביותר, וקיימת ההכשרה המתאימה של הצוות הרפואי והסיעודי, לשימוש מוצלח במכשור זה לצורך טיפול במחלת האבנים. שיטות אלו מותאמות לגודל ולמיקום האבן, ומהוות מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים בהתאם לאינדיקציות  הרפואיות. 


 

כירורגיה אורו-גניקולוגית

תחום זה הנו משותף לאורולוגים ולגניקולוגים. הדבר נובע מהאנטומיה של האשה כאשר האיברים השייכים למערכת השתן קרובים מאוד לאלה השייכים למערכת המינית, ומשפיעים זה על זה בביטויים קליניים. הפרעות במתן שתן, אי נקיטת שתן בסוגים שונים ובדרגות שונות, אלה הן המחלות השכיחות בקרב נשים. הבירור והטיפול כוללים בדיקה אורודינמית, טיפולים תרופתיים שונים, ניתוחים שונים כאשר המגמה הנה לניתוחים זעיר פולשניים חדשניים. במחלקה האורולוגית ובמכון האורולוגי קיים מכשור מתקדם לאבחון המחלה וכמובן לאחר מכן בטיפול -  אם באופן שמרני ואם בגישה כירורגית. 

 

אין אונות ואנדרולוגיה

הפרעות בתפקוד המיני קיימות באחוז די גבוה בקרב גברים ונשים. ההפרעות השכיחות ביותר בקרב גברים הנם הפרעה בזקפה, ושפיכה מוקדמת. בעשר השנים האחרונות פותחו תרופות חדשות אשר גרמו לשינוי הטיפול באופן משמעותי והפכני. נכון להיום הפרעות בזקפה מטופלות ביעילות רבה, באמצעות טיפול תרופתי. עדיין ישנו אחוז קטן של חולים הזקוקים לטיפולים פולשניים יותר. במחלקתנו קיים שירות לאבחון וטיפול בהפרעות בתפקוד המיני. במסגרת השירות מבוצעות בדיקות הדמית זרימת דם באיבר מין באמצעות מכשיר אולטרסאונד דופלר מתקדם, בדיקת זקפת לילה (NPT). לאחר האבחון החולה מקבל המלצות לטיפול שיכולות לכלול: תרופות, מכשיר ואקום, הזרקות לשיפור הזקפה, או ניתוחים להשתלת תותבים לאיבר המין.
 


 

פעילות אקדמית מחקרית

 

רופאי המחלקה משתתפים במחקרים מדעיים רבים, בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בארץ ובעולם, תוצאות המחקר מוצגים בכנסים האורולוגיים הבינלאומיים, כמו כן מאמרים שנכתבים על ידי רופאי המחלקה מתפרסמים בכתבי-עת יוקרתיים ידועים בתחום האורולוגיה בעולם (ראה רשימת פרסומים מחלקתית).
המחלקה האורולוגית עוסקת גם בפיתוח שיטות חדישות לטיפול בגידולים סרטניים של שלפוחית השתן, ופיתוח מכשירי על קול -(אולטרסאונד) זעירים להכוונת המחט לנטילת דגימות מהערמונית.
במסגרת המחלקה מופעלת תוכנית התמחות מסודרת הכוללת ישיבות, Journal Clubs וסמינרים, הדרכת מתמחים במהלך הטיפולים והניתוחים, ומתן הרצאות בבית הספר לאחיות.
רופאי המחלקה מתעדכנים באופן שוטף בחידושים אורולוגיים המוצגים בכנסים בהשתלמויות שונות, בארץ ובעולם.
ישיבות מחלקתיות : צוות המחלקה האורולוגית מקיים ישיבות תוך מחלקתיות ובין מחלקתיות במתכונת שבועית. 
ישיבות רנטגן : צוות המחלקה האורולוגית וצוות הרנטגנולוגים דנים יחדיו על בדיקות דימות של המטופלים ומחליטים על דרכי הטיפול והמשך הבירור.
ישיבות פתולוגיה : צוות המחלקה האורולוגית וצוות המכון הפתולוגי דנים יחדיו על תוצאות הבדיקות ההיסטולוגיות של דגימות רקמה שהוצאו מהמטופלים לקביעה סופית של האבחנה ודרכי הטיפול.  

לראש הדף


 

מרפאות ומכונים  


המכון האורולוגי


מיקום

ברחבת מכון צינטורים


מזכירות

עמית ברק 


טלפון

08-6745873 


אחות אחראית

אביבה פסלר


מרפאה ארולוגית

  

לראש הדף

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד