גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

תוכנית "קרן וקסנר בישראל " (Wexner Israel Fellowship Program) התארחה ב"ברזילי"

במסגרת הסדנא שהתקיימה השנה, ביקרה במרכז רפואי ברזילי קבוצה מעורבת של מנהלים בכירים בשרות הציבורי הישראלי ומנהיגים מקהילות יהודיות בארה"ב וקנדה.
ד"ר לובל מרצה בפני  חברי הקרן
ד"ר לובל מרצה בפני חברי הקרן

קרן וקסנר נוסדה בשנת 1984 על ידי לזלי וקסנר, הבעלים של מס' רשתות ביגוד עולמיות ורעייתו, אביגיל וקסנר. מטרתם בהקמת הקרן הייתה לפתח ולקדם מנהיגות ציבורית ישראלית ויהודית. כיום, הקרן תומכת באנשי מקצוע, מתנדבים ונציגי המגזר הציבורי מהעולם היהודי ומישראל. במטרתה של הקרן היא לחזק את המגזר הציבורי בישראל בכללותו, כמו גם את הקהילות היהודיות ברחבי העולם, ולשפר את איכות המנהיגות של אלה.רבים מבוגרי תוכניות הליבה למנהיגות של הקרן מתבלטים בעמדות השפעה בחיים הציבוריים בישראל ובעולם היהודי.

לקרן שלוש תוכניות ליבה לפיתוח מנהיגות ציבורית בקרב יהדות ארצות הברית ובישראל.

תוכנית קרן וקסנר בישראל (Wexner Israel Fellowship Program) נוסדה בשנת 1989. תוכנית זו משותפת לקרן וקסנר ולביה"ס לממשל ע"ש קנדי שבאוניברסיטת הרווארד בארצות הברית (HKS). חזון תוכנית זאת הינו "להעניק לדור המנהיגים הציבוריים הבא של מדינת ישראל הכשרה במנהל ציבורי ופיתוח מנהיגות, להגברת איכות הדמוקרטיה ומוסדות המגזר הציבורי הישראלי".

ועדת הקבלה של התוכנית לפיתוח מנהיגות ציבורית ישראלית, ה-Wexner Israel Fellowship Program, בוחרת עד עשרה אנשי מנהל ציבורי ישראליים להשתתף בתוכנית מדי שנה. בסיומה מוענקים לבוגרי התוכנית תארי מוסמך במנהל ציבורי (MC-MPA) של HKS. הבוגרים מחויבים להמשך עבודה במגזר הציבורי בישראל לתקופה של שלוש שנים, ורובם נשארים לתקופות יותר ארוכות. נכון לסוף שנת 2008, מונה קהילת הבוגרים כ-200 עמיתים. רובם המכריע עובדים במשרדי ממשלה שונים, מערכת הביטחון, מערכת החינוך, בתי חולים ממשלתיים ומערכת הרפואה הציבורית. כמה מבוגרי התוכנית עובדים בסקטור השלישי (NGOs).

מדי שנה מקיימת הקרן בישראל סדנא בת 3 ימים סביב נושא הקשור במנהל ציבורי. בסדנא משתתפים כל בוגרי התוכנית הישראלית (כיום למעלה מ-200). אחת ל 3- שנים מצטרפים לסדנא גם משתתפי התוכנית האמריקאית.

במסגרת הסדנא שהתקיימה השנה, ביקרה במרכז רפואי ברזילי קבוצה מעורבת: מנהלים בכירים בשרות הציבורי הישראלי ומנהיגים מקהילות יהודיות בארה"ב וקנדה.

במהלך ביקורם, סגן מנהל המרכז הרפואי ובוגר התכנית ד"ר רון לובל  הרצה בפניהם על התמודדות המרכז הרפואי במצבי חרום.
לסיום ערכו סיור במרכז הרפואי וזכו לצפות בנוף הים המרהיב הנשקף מנקודת התצפית בבית החולים.

הביקור הותיר רושם עז על האורחים, אשר  הודו למארח ד"ר רון לובל  ולהנהלת המרכז הרפואי על הביקור המושלם. 

כתובת הקרן להגשת מועמדות למילגה

:

 

 http://www.wexnerfoundation.org/WexnerIsraelFellowship/AbouttheFellowship/tabid/84/Default.aspx

 קישור לכתבה באנגלית

ד"ר רון לובל עם חברי המשלחתד"ר רון לובל וחברי המשלחת

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד