גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

"נס גדול יש פה"

בתאריך כ"ו כסלו, 22/12/2011, חג החנוכה, במעמד אישי ציבור, אורחים, עובדי המרכז לדורותיהם והנהלת המרכז הרפואי, נערך טקס מרגש של הנחת אבן הפינה לבנין האשפוז הממוגן.
הקהל בטקס

דוברת המרכז הרפואי, גב' לאה מלול פתחה את הטקס ואמרה בהתרגשות רבה:

 

"נס גדול היה פה! לא, זהו אינו סתם ציטוט מחנוכה. זה בדיוק מה שאנו מרגישים פה היום בבית החולים ברזילי. זהו הנס הפרטי שלנו. אנשים רבים מאמינים בניסים. נביאים רבים נחשבו לעושי ניסים. יש האומרים שהניסים הם האותות לקשר ההדוק בין הקב"ה לעם ישראל. הרמב"ם אמר כי הנס הוטבע בטבע כבר מימי בראשית. אומרים שהיקום הוא נס גדול של האלוהים, לכן  שלוש פעמים ביום, בתפילת שמונה עשרה אנו אומרים: "על ניסך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך..."
"אסתר סוף כל הניסים" כך כתבו חז"ל והתכוונו שנס פורים היה האחרון, ובכל זאת בא אחריו "נס חנוכה".
אי אפשר לעמוד היום פה ולא לחבר את הטקס החשוב הזה למילה אחת קטנה וחשובה והיא – נס, במיוחד שהיא אחראית לחג המיוחד הזה – חג החנוכה, שבזמננו מסמל את תרועת הפסטיבלים וסביבון מעופרת יצוקה. 

זה רק "עופרת יצוקה" , אותה מלחמה שמייצגת את מצבנו באזור כשהמוסיקה המאפיינת אותנו היא – אזעקות, צבע אדום ותפילה קטנה בלב כל אזרח שהגראד הבא לא ייפול על ביתו".

פה בבית החולים איננו יכולים להיות תלויים רק בניסים. לכן, החשיבות של הבניין הממוגן שיביא בעקבותיו בניינים נוספים ויאפשר למרכז הרפואי היחיד באזור לקלוט אליו את האזרחים באהבה ובביטחון.

הבעל שם טוב אמר פעם: "מעט מן האור דוחה הרבה מהחושך". האגף החדש הוא האור לו מחכים תושבי הדרום שראויים לרפואה מהסוג הטוב ביותר. הוא התקווה לאלו שפוחדים מכך שגופם ייכנע, הוא הבית של כל איש, אישה וילד שמבקשים סעד ומזור.

כאן, בברזילי, תעמוד החנוכייה עם הנרות הזקופים שיזכירו לנו את נס פח השמן ולא יפסיקו להזכיר לנו שבמלחמה על החיים יש רק מנצחים.

 יסלחו לי המכובדים, אבל אבקש להציג את ד"ר שרף על פי אסוציאציה שעלתה לי, בהתייחס למאמצים שהשקיע על שהגענו עד הלום. ישנו הסיפור על הנער ההולנדי שבאצבעו מנע קריסה של סכר. את ד"ר שרף הייתי משווה לנער שלא באצבעו אלא בגופו ובנשמתו עצר שיטפון של מי תרעלה מלפרוץ את חומות התקווה והוביל להנחת אבן הפינה לפרויקט לאומי חשוב זה. עובדי המרכז הרפואי ברזילי ותושבי אשקלון והסביבה מצדיעים לך על התמיכה והידידות למרות שלפעמים היה קשה."

בהמשך הטקס נשאו דברים: הרב אביטן, אשר הקריא לקהל את מגילת היסוד, מר בני וקנין, ראש עיריית אשקלון שהתייחס לחשיבות הרבה של הקמת הבנין לתושבי האזור, יו"ר עמותת שוחרי המרכז הרפואי מר רוני מהצרי, ח"כ אלכס מילר, יו"ר ועדת החינוך, אשר התייחס למאבק שקדם להקמת בנין האשפוז ועל חשיבות הקמתו, ואחריו נאם ד"ר חזי לוי, נציג משרד הבריאות והמנהל הבא של המרכז הרפואי.

ד"ר שמעון שרף, מנהל המרכז הרפואי אמר בהתרגשות רבה מעל הבמה לקהל האורחים המכובד:
"לומר את האמת, אני שמח ונרגש בטקס הזה אשר מסמל עבורי את סיום מסלול המכשולים שהחל בשנת 2000 עם תחילת התכנון. אין טעם לפרט את כל אשר עבר עלינו בתקופה הזו, אבל יש טעם בהחלט להודות לכל אלה שנרתמו לטובת המרכז הרפואי ברזילי.

בראש ובראשונה לכבוד שר החוץ מר אביגדור ליברמן שהחל לעזור, לתמוך ולדחוף את הפרויקט ביחד עם סיעתו בכנסת, עוד לפני כניסתם לקואליציה, בכל דיון שבו היה צורך במימון בדחיפה והגנה על הפרויקט. על עזרתו לאורך כל הדרך אנחנו אסירי תודה בשם הצוות ובשם כל החולים שייהנו מהפרויקט.

והיו עוד שתרמו: ועידת התביעות, עם מר פרסלר נציגם, תרמו לא מעט למימון הפרויקט.

בכנסת עזרו לנו ח"כ הרב חיים אמסלם, שבחוכמתו הרבה כינס קונטרס של פסיקות ושכנע את הרבנות הראשית בצדקתנו, ח"כ רחל אדטו, ראש השדולה למען מערכת בריאות והרב רוז'ה מהמכון הלאומי לרפואה משפטית אשר עזר לנו רבות.

תרומה נכבדה תרמו לנו משפחת חרל"פ שמואל וענת, וכמובן אגודת הידידים שבראשה מר רוני מהצרי, אשר תמכו ועזרו ככל יכולתם.

לבסוף ראוי לציין את מר יהודה רון ממשרד הבריאות, ראש האגף לתכנון ובינוי מוסדות רפואה, והתקשורת שהתגייסה למעננו לאורך התקופה.

ולסיום, הפרויקט שאנו מניחים לו את אבן הפינה הוא רק תחילתו של בנין רב קומות עם חדרי ניתוח חדשים ותוספת של מיטות אשפוז שכל כך חסרות לנו, וזו תהיה בכייה לדורות אם שארית הקומות לא יבנו.

מבחינתי הפרויקט השיג את המטרה שהצבתי לעצמי שהשלד יבנה עם פרישתי לגמלאות."

 

במהלך הטכס הנעימה להקת "פרחי ירושלים"  לנוכחים בזמירות ולאחר קיום טקס הנחת אבן הפינה, נשא דברים ח"כ הרב חיים אמסלם שעזר רבות בהסרת המכשולים לאישורי תחילת הבניה, בירך והדליק נר שלישי לחג החנוכה.


שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה - חג אורים שמח מאוד

 גב' לאה מלול דוברת המרכז נושאת דברים. ד"ר שמעון שרף, מנהל המרכז   

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         מימין  לשמאל:    ד"ר שמעון שרף, מנהל המרכז, נושא דברים  והגב' לאה מלול, דוברת המרכז מנחת הטקס.

  

  

ד"ר חזי לוי, נציג משרד בריאות והמנהל הבא של המרכז הרפואי         

                                     מר בני וקנין, ראש עיריית אשקלון

 

מימין לשמאל:  ד"ר חזי לוי, נציג משרד הבריאות והמנהל הבא של המרכז הרפואי ומר בני וקנין, ראש עיריית אשקלון

  

הנחת אבן הפינה

                                                                                                                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הטקס!

  

                                      ד"ר שרף - מנהל המרכז    

       

 

       הרב אמסלם מדליק את החנוכיה

ח"כ הרב חיים אמסלם מברך על הנרות

 

מגילת היסוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  מגילת היסוד  

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד