גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

יום עיון לתושבי אשקלון בנושא "שבץ מוחי"

המחלקה הנוירולוגית בשיתוף "עמותת נאמן" קיימה יום עיון בתאריך ט' טבת, 4 לינואר 2012 לציבור הרחב בנושא: שבץ מוחי.
ד"ר מילוא עם ד"ר דורדניקוב ביום העיון

כ-100 מתושבי אשקלון השתתפו ביום רביעי האחרון ביום עיון בנושא שבץ מוח אשר התקיים במרכז הרפואי "ברזילי".

 

במשך שעתיים וחצי שמעו המשתתפים מבכירי המחלקה הנוירולוגית ד"ר דורודניקוב וד"ר גור על החידושים האחרונים בטיפול בשבץ מוח חריף,  על חשיבות הזיהוי המהיר של סימני השבץ וההגעה הדחופה לחדר המיון כדי לאפשר טיפול לפתיחת כלי הדם החסום במוח בתוך חלון הזמן המתאים, על מניעה ועל טיפולים עתידיים בשבץ.

 

 מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי, פרופ' עמוס כץ, תיאר כיצד שומרים הקרדיולוגים על המוח וסיפר על תרופות נוגדות קרישה חדשות המונעות ביעילות ובאופן בטוח אירועי שבץ מוח באנשים עם פרפור פרוזדורים. שחקן התיאטרון אמיר לוי, ריתק את הקהל בסיפור אישי מלא תובנות והומור על התמודדות ושיקום אחרי אירוע מוחי קשה.

 

בהמשך, מחקר על ההשלכות החברתיות והנפשיות החשובות של שבץ המוח והשפעותיו על הנפגעים ממנו ועל בני משפחתם המטפלים בהם הוצג ע"י ד"ר רחל דנקנר ממכון גרטנר לחקר האפידמיולוגיה ומדיניות הבריאות.

 

סגן מנהל בית החולים, ד"ר אמיל חי, נשא ברכות בשם בית החולים   ומנהל המחלקה הנוירולוגית, ד"ר רון מילוא, ציין את ההיערכות הרב-תחומית של בית חולים ברזילי לטיפול מערכתי בחולי השבץ, כמו כן, הביע את ציפייתו לפתיחה קרובה של יחידה ייעודית לטיפול בשבץ מוחי בבית החולים, לטובת תושבי אשקלון והסביבה.

יום העיון בהנחייתה של גב' נועה בן יעקב מעמותת "נאמן" לנפגעי שבץ מוחי אורגן במשותף על ידי עמותת נאמן, המחלקה הנוירולוגית והמרכז הרפואי "ברזילי", והנו המשך לשורת מפגשים בנושאי בריאות ורפואה בין הצוות המקצועי של בית החולים לבין תושבי העיר.

 

ד"ר אמיל חי, סגן מנהל המרכז נושא דברים
ד"ר אמיל חי, סגן מנהל המרכז נושא דברים

 

 

נציגת עמותת נאמן

נציגת עמותת נאמן - גב' נעה בן יעקב

 

 

 

ד"ר מילוא מנהל המחלקה

ד"ר מילוא, מנהל המחלקה

 

פרופ כץ, מנהל מערך טיפול נמרץ

 

פרופ' כץ,  מנהל מערך טיפול נמרץ לב מרצה בפני הקהל

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד