גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

הדרכות לנוהגי ה"רכב התפעולי" במרכז הרפואי ברזילי

מידי שנה במהלך חודש דצמבר, מתכנסים נוהגי הרכב התפעולי במרכז הרפואי ברזילי להדרכת "נהיגה נכונה".

רפ"ק אמנון לוי, ק. פיקוח תנועה מחוז דרום במשטרת ישראל,

המטרה- הקניית יידע לנהיגה נכונה, הפקת לקחים ורענון נהלים.

החל משנת 2007 מחלקת התחבורה שמה דגש מיוחד על הרכבים התפעוליים, ובכך צמצמה את מס' התאונות ושידרגה את מיפוי מצבת הרכבים החשמליים.

השנה היה לנו הכבוד לארח בהדרכת הנהיגה את מר רוני פרג', ממונה ארצי לתחבורה ואת רפ"ק אמנון לוי, ק. פיקוח תנועה מחוז דרום במשטרת ישראל.
ההדרכה התקיימה באולם האדוטוריום, בשלושה סבבים, כדי לאפשר השתתפות מירבית של העובדים הנוהגים ברכב תפעולי.

פתח את ההתכנסות, מר יובל בן מרדכי, ס. מנהל אדמיניסטרטיבי אשר מלווה אותה זו השנה השביעית, והדגיש את חשיבות היום. כמו כן, עדכן בדבר תמרורי השטח התפעולי שהותקנו לאחרונה במרכז הרפואי "ברזילי".  מר רוני פרג' ממונה ארצי לתחבורה, ברך את הנהגים והמארגנים בתחום.

רפ"ק אמנון לוי, ק. פיקוח תנועה מחוז דרום במשטרת ישראל, סקר בפני הנהגים שהשתתפו בהדרכה את תפקידיה העיקריים של משטרת התנועה וציין כי הגורם האנושי הוא הגורם העיקרי לתאונות הדרכים. בנוסף, עדכן בסקר שערכה משטרת ישראל משנת 1948 ועד שנת 2011 מס' ההרוגים במדינת ישראל הגיע ל- 31,135 הרוגים. כך, שאנו כגורם האנושי יכולים למנוע זאת. בסיכום דבריו ציין כי יש להעביר מסר ברור לנהיגה נכונה ואין סיבה שלא נעביר את הנהיגה לחוויה אם רק נדע, כי לחיים יש ערך.

מר ניקי נוימן, מנהל מחלקת התחבורה, ציין בהרצאתו מס' נקודות חשובות: רף גיל לקבלת רישיון נהיגה. תכנון מהלכים בזמן נהיגה. התייחסות לתנאי השטח ושיקול דעת למניעת תאונות. המטרה – לחזור הביתה בשלום..

מר יהודה אביצור, ממונה הבטיחות והגיהות, הרצה על חשיבות שמירת כללי הבטיחות ותשומת הלב לכל תקלה, תוך שמירה על חוקי התנועה וההגבלות על רכב תפעולי. לסיכום דבריו ציין שלא היו בשנתיים האחרונות כל תאונות ברכב התפעולי בברזילי.

יאיר ערוסי, ס. מנהל תחבורה וממונה רכב תפעולי, מארגן יום ההשתלמות, הציג מצגת בפני נוהגי הרכב התפעולי המרעננת את הזיכרון בתחום חוקי התנועה והתמרורים המגדירים את תנאי הדרך בכלל ומהירות הנסיעה במרכז הרפואי "ברזילי" בפרט. תוך הסבר על התמרורים שהותקנו בכניסה וביציאה לתחום אזור רכב תפעולי, מה שמחייב את נוהגי הרכב התפעולי לנהוג עפ"י חוק.

יום ההדרכות עבר בהצלחה, ובסיומו חולקו היתרי נהיגה לשנת 2013.

 

"

רכב תפעולי

מהו רכב ואזור תפעולי -

רכב כמשמעותו בפקודת התעבורה, למעט רכב פרטי ורכב ציבורי וניתן היתר להפעלתו באזור רכב תפעולי. רכב תפעולי פטור מחובת רישום ורישוי ("טסט") עפ"י פקודות התעבורה.

אזור רכב תפעולי -

אזור שבו מופעל רכב תפעוליו אשר בכניסה אליו וביציאה ממנו הוצבו, באישורה של רשות התמרור המקומית תמרורי 43 א' האחד מציין כניסה לאזור רכב תפעולי והאחר מציין את היציאה ממנו. לא ינהג אדם ברכב תפעולי, לא ישתמש בו ולא יפעיל אותו אלא באזור רכב תפעולי. "
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד